Szkolnictwo Żywność

Kurs gotowania dla dzieci – proste zadania dla małych kucharzy

Szukasz najlepszej oferty kursu gotowania dla dzieci? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na warsztatqulinarny.pl

Dzieci lubią brać udział w gotowaniu – wybierać i podawać składniki czy dekorować ciastka. Chciałabyś rozwijać zapał kulinarny Twojej pociechy? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci uczy młodych kucharzy samodzielności

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w wieku od 6-10 lat. W trakcie warsztatów dzieci uczą się niezależności i kształtują swoją kreatywność i co istotne – nabywają pożyteczne umiejętności. A równocześnie kapitalnie się bawią. Opanowywanie prostych przepisów, wybieranie i mieszanie ingredientów i komponowanie niecodziennych smaków – to wszystko powoduje, że maluchy z entuzjazmem gotują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się dodatkowo z regułami, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co bez wątpienia podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach mogą również asystować rodzice, jest to zatem świetna sposobność do spędzenia wspólnie czasu z dzieckiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a potem posmakować tego, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – nawet dla krnąbrnych pociech

Warsztaty prowadzone są przez 3 godziny zegarowe i odbywają się w Krakowie. W czasie kursu dzieci przyrządzają deser i danie główne. Mali adepci sztuki kulinarnej mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – ugotować apetyczny makaron na słodko bądź słono, albo podjąć próbę upieczenia przystrojonej świeżymi dodatkami, pachnącej pizzy. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują też przepyszną deser – mus z kruchym ciastem oraz lodami. Lekcja połączona z zabawą to znakomita metoda na spożytkowanie wolnego czasu, a samodzielne przygotowywanie ukochanych dań daje dzieciakom sporo satysfakcji. Nawet najbardziej krnąbrny maluch będzie z pasją przykładać się do dekorowania tortu czy przyrządzania idealnej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz wspaniały kontakt z dziećmi.

Dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]