Zagadnienia motoryzacyjne

Jaki kask na motocykl

Więcej informacji o kaskami na motor.

Nie ma większego znaczenia, jaki posiadasz jednoślad ani to, czy pokonujesz na nim drogę do pracy, jedziesz w terenie, ścigasz się na torach motocyklowych czy wybierasz się na długie wyprawy – kask to nakazany przepisami składnik garderoby każdego motocyklisty, ponieważ zapewnia mu bezpieczeństwo, chroniąc głowę w razie upadku.

Odpowiedni kask na motocykl, czyli który? / Właściwy kask na motor / Jaki polecamy kask na motocykl? / Jaki warto wybrać kask na motocykl?

Zastanawiasz się, czym kierować się w czasie doboru kasku motocyklowego? Na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać, dlatego zdecyduj się na kask dobrej marki, takiej jak HJC, jaki jak najlepiej odpowiada twoim oczekiwaniom.
Na rynku ofert dostępne są różne typy kasków – kaski integralne, szczękowe, otwarte, modułowe, a też kaski enduro, dedykowane do jazdy w terenie. Czym osobne typy kasków motocyklowych różnią się od siebie? Najpopularniejsze kaski na motocykl to kaski integralne, których skorupa stworzona jest z pojedynczego kawałka tworzywa. Są one najbezpieczniejszym typem kasków. Kaski szczękowe pozwalają podnieść przyłbicę z wizjerem, żeby odsłonić twarz. Kaski otwarte nie mają asekuracji szczęki, są więc mniej bezpieczne – właśnie dlatego poleca się je w głównej mierze do jazdy po mieście. Równocześnie kaski otwarte są w największym stopniu wygodne. Z kolei kaski modułowe to kaski otwarte, które dodatkowo posiadają odpinaną szczękę.

Kaski motocyklowe HJC / Kaski HJC / Kask na motor HJC / Kask HJC

HJC to prestiżowa marka, lubiana przez motocyklistów na całym świecie. Kaski HJC są wysokiej jakości, poddawane dużej liczbie testów – a równolegle mają przystępne ceny. W ofercie HJC są zarówno kaski integralne, jak również szczękowe, otwarte i enduro. Na szczególną uwagę zasługuje ich seria premium – RPHA, które dzięki zastosowanym tworzywom są niezmiernie lekkie, a zarazem bardzo wytrzymałe.
Wśród kasków HJC są również repliki, inaczej kaski inspirowane dziełami Universal Pictures, Marvela, i DC Comics.

Dane adresowe:
Moto-Tour
Góra Libertowska 50
30-444 Libertów

Tel.: +48 602 138 128
E-mail: [email protected]