Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Jeśli chcesz zamówić panele podłogowe, koniecznie odwiedź ten adres

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie proste i wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wody – maksymalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Powinieneś pamiętać również o odpowiedniej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z paczki – trzeba poczekać dwie doby, aż ulotni się z nich zbędna wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna rada – specjaliści polecają robić to startując z kąta pomieszczenia. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, sprawdź, czy nie są uszkodzone, gdyż potem mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – najniższa wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie do okna, a w wąskich pokojach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Musisz więc zostawić dylatacje o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy położysz również listwy podłogowe.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]