Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Zminimalizuj transfer bakterii – podkłady higieniczne

Dowiedz się więcej o podkładach higienicznych na http://bit.ly/2kP1mlP

Stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia bakterie, wirusy i grzyby czają się praktycznie wszędzie. Największe ryzyko zarażenia powstaje jednak w miejscach, w których zazwyczaj przebywają osoby zakażone lub tam, gdzie w związku z różnymi zabiegami narzędzia bezpośrednio dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi punktami są przede wszystkim wszelkiego typu gabinety medycyny estetycznej, studia tatuażu, salony spa oraz placówki służby zdrowia. Żeby obniżyć ryzyko przenoszenia drobnoustrojów i innych chorobotwórczych mikroorganizmów, stosuje się różne akcesoria – poza rękawiczkami z silikonu i środkami dezynfekującymi są to również podkłady higieniczne.

Podkłady higieniczne – zastosowanie

Wiele chorobotwórczych grzybów i wirusów przenosi się poprzez kontakt skóry ze skażonym przedmiotem, dotykanym wcześniej przez osoby zarażone. By zmniejszyć ryzyko migracji bakterii w gabinetach i salonach urody, korzysta się z podkładów higienicznych. Zazwyczaj są one wytworzone z celulozy lub pokrewnych tworzyw i stanowią skuteczną barierę dla mikroorganizmów. Podkłady higieniczne są jednorazowego użytku i służą do wykładania m.in. foteli dentystycznych i ginekologicznych, stołów zabiegowych bądź sprzętu rehabilitacyjnego.

Nakładki na deskę sedesową – użyj w publicznym WC

Jeszcze większe niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się zakażeń skórnych powodowanych przez mikroorganizmy panuje tam, gdzie z prawdopodobnie zakażoną powierzchnią styka się nieosłoniona skóra – czyli w toalecie. Prawdopodobieństwo przeniesienia się choroby redukują jednorazowe nakładki na deskę sedesową. Ich użycie jest zalecane we wszystkich miejscach, w których toaleta jest publicznie dostępna – na przykład w galeriach handlowych, urzędach, firmach czy szkołach.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]