Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Zalety oczyszczacza powietrza

Polacy pomału przekonują się, jakże ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i substancje uczulające: kurz, pyłki kwiatów, spaliny pojazdów, sadzę czy wirusy i mikroorganizmy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub biurze?

Oczyszczacze powietrza – co wyeliminują?

Współcześnie najlepszym wyjściem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną wychwycone w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może stać się znacznie skuteczniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy stopień filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala pozbyć się dym tytoniowy, pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5 czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka eliminuje też wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne i proste w obsłudze.