Uroda i kosmetyki Wszystko o zdrowiu

W gabinecie trychologicznym poznasz sekret gęstych włosów

Gdy dostrzegamy początkowe symptomy wypadania włosów, najczęściej odwiedzamy gabinet trychologiczny. Osłabienie włosów to dolegliwość, która tak naprawdę dotyczy nie tylko przedstawicieli płci męskiej, ale także coraz częściej płci pięknej.

Jak odbywa się badanie schorzeń włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog jest w stanie, dysponując działaniem wyspecjalizowanych instrumentów diagnostycznych, zaopatrzonych w niewielkie rejestratory, sprawdzić formę skóry głowy, cebulek, kondycję włosów. Aby idealnie wyselekcjonować sposób kuracji, trycholog musi wstępnie dokładnie zdiagnozować, co jest czynnikiem sprawczym gubienia owłosienia na głowie. Niestety najgorzej przezwyciężyć czynniki genetyczne, które są najbardziej spotykanym bodźcem powodującym przerzedzenie włosów. Kolejne kluczowe przyczyny to choroby tarczycy, niepoprawna dbałość o stan fryzury, obciążanie włosów szkodliwymi zabiegami prostującymi. Zły wpływ ma też używanie maseczek z intensywnie oddziałującymi substancjami.

Jakie terapie przeprowadza się w gabinecie trychologicznym?

Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się remedium na nasze kłopoty z włosami. Pracujący tam dermatolodzy mogą zaproponować osobom cierpiącym na wypadanie włosów skuteczne zabiegi na wypełnienie owłosienia. Są to kuracje jak najbardziej nieagresywne, które zapewniają znakomite rezultaty. Mezoterapia igłowa jest najbardziej popularna i jednocześnie bardzo skuteczna. Metoda ta zapewnia widoczne skutki, nie tylko gdy mamy do czynienia z uwarunkowanym genetycznie przerzedzaniem się włosów, ale również tym wynikającym z przemęczenia. Polega na wstrzyknięciu w macierz włosową odżywczych związków oraz mikroelementów, które stymulują cebulki do wzmożonej produkcji nowych włosów. Warto skorzystać z serii takich kuracji, dlatego, że tylko i wyłącznie częste dostarczanie skórze ważnych składników gwarantuje stałe rezultaty. Włosy zauważalnie się zagęszczają, są gęste i zdrowe już po 5-6 zabiegach. Trycholog więc z pewnością pomoże osiągnąć nasz cel – gdy pragniemy mieć bujne włosy.