Vitberg
Wszystko o zdrowiu

Vitberg zaprasza do Pracowni Wibroterapii na AWF w Krakowie

W 2018 roku na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Projekt zaistniał przy partycypacji nowosądeckiej firmy Vitberg.

Zajęcia dydaktyczne i badania z aparatami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii przeznaczona jest do prowadzenia badań naukowych nad oddziaływaniem terapii wibracjami na organizm człowieka. Prowadzone w niej będą także zajęcia dla studentów uczelni z zakresu odnowy psychosomatycznej, kosmetologii i fizykoterapii. Urządzenia RAM Vitberg+, w które zaopatrzona została Pracownia Wibroterapii, będą służyć także do powysiłkowej regeneracji sportowców. Rozgłos krakowskiej Pracowni Wibroterapii przyczyniła się do tego, że moduły Vitberg zaczęły testować AWF-y w Gdańsku i w Warszawie.

W jakich badaniach wezmą udział produkty marki Vitberg?

W najbliższych latach wyniki badań mogą pomóc w modernizacji terapii pacjentów czy optymalizacji treningów sportowców wyczynowych. Zapewne w Pracowni Wibroterapii będą prowadzone prace badawcze z zakresu biochemii i fizjologii. Analizie poddane będzie oddziaływanie terapii wibracjami na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Wyniki badań będą konfrontowane z wynikami laboratoriów z całego świata.

Dane adresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]