Wszystko o zdrowiu

Skuteczne wybielanie zębów u stomatologa

Lśniące i białe zęby to marzenie każdego. Niestety mnóstwo negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – spektakularne efekty już po 3 sesjach

Szczotkowanie zębów po jedzeniu i piciu pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe zabiegi wybielające (pasty, lakiery, soda oczyszczona), nie zawsze są bezpieczne dla zębów i dziąseł. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna ma szereg narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najchętniej wybierane? Lekarze szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne efekty już po kilku sesjach. Światło emitowane przez lampę jest całkowicie bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. Następnie przy pomocy specjalnego szablonu ustala się kolor zębów przed naświetlaniem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotny jest także dobór właściwego odczynu żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny znacząco redukując przebarwienia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o kilkanaście odcieni, rezultaty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba unikać barwiących napojów i potraw przez przynajmniej tydzień. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.