Wszystko o zdrowiu

Rehabilitacja w medycynie sportowej i estetycznej – laser wysokoenergetyczny

Więcej informacji o laser wysokoenergetyczny cena uzyskasz tu

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika stosująca silnie skoncentrowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także przyczynia do poprawienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do leczenia prawie każdej części ciała. Nieraz jest wykorzystywany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący skutki kontuzji takie jak: skręcenia stawów, naderwania ścięgien czy achillodynia. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są także używane między innymi w leczeniu haluksów, lumbago, ostrogi piętowej oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też przydatny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną budowę i, co za tym idzie, różny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe wysyłające światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]