Wszystko o zdrowiu

Psycholog w UK – dlaczego może być potrzebny?

Nie posiadasz wiedzy w tym temacie? Skontaktuj się z polskim psychologiem UK

Po przystąpieniu naszego kraju do Wspólnoty Europejskiej oraz otwarciu obcych rynków zatrudnienia na naszych rodaków, Polacy chętnie zdecydowali się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Dzisiaj powodu Brexitu fala emigracyjna wyhamowała, lecz nadal nie brakuje chętnych do pracy lub rozpoczęcia studiów właśnie na Wyspach. Często jednak pobyt w Wielkiej Brytanii może tworzyć szereg problemów, z którymi trudno jest się uporać samodzielnie bardzo.

Polski psycholog w UK – z jakimi utrapieniami się upora?

Przebywanie na Wyspach oraz wynikająca z tego rozłąka z bliskimi, a także praca na terenie obcego państwa, mogą rodzić mnóstwo komplikacji, którym bardzo ciężko jest podołać. Rozłąka z rodziną często powoduje ogromną sytuację stresową. Do tego nieraz dochodzą też trudności z nawiązaniem znajomości ze współpracownikami lub w ogóle z otrzymaniem etatu. Brak opanowania języka, który do tej pory jest dość często spotykany, powoduje, iż w krótkim czasie ma miejsce odizolowanie się od kolegów z pracy. A stąd już tylko mały krok do istotnych zaburzeń nastroju czy nasilenia zachowań o charakterze agresywnym. Nad odruchami tego typu naprawdę ciężko jest zapanować bez wsparcia psychologicznego. Dlatego nie wolno bać się sięgania po pomoc profesjonalisty. Sesja z psychologiem jest najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Polski psycholog w UK – jak wygląda przebieg takiej rozmowy?

Każda rozmowa ze specjalistą przeprowadzana jest w komfortowej atmosferze oraz pełnej dyskrecji. Nie należy bać się, że informacje , które zostały przekazane podczas sesji będą przekazane komuś innemu. Psychologa obowiązuje bowiem zachowanie tajemnicy , a zwolnić z niej może jedynie sąd. Psycholog jest osobą, przed którą nie trzeba skrywać problemów oraz niedoskonałości – jego rolą jest wsparcie w ich rozwiązaniu. Psycholog uczy, w jaki sposób uporać się ze stresującymi zdarzeniami, jak również pokazuje po czym rozpoznawać sytuacje , które mają charakter konfliktowy. Polski psycholog w UK to bardzo dobry wybór. Sesja prowadzona jest po polsku, dzięki czemu odbywa się sprawniej oraz bardziej swobodnie. Osoba przychodząca z problemem nie powinna się wszak zastanawiać się, czy zostanie zrozumiana i czy sama dobrze pojmie to, co powie do niej psycholog.

Dane adresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339