Wszystko o zdrowiu

Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Potrzebujesz aparatu do terapii ultradźwiękowej? Zobacz tutaj

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki bardzo pozytywnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu mięśni, a wytwarzane za ich pomocą ciepło działa kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, łagodzenia bólu i usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko przy użyciu dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, bazuje na dwóch typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, stawów, ścięgien oraz wiązadeł i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają zbawienne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją świetną kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też podejmujących ich w kilku placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje sporą ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z NFZ – najlepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]