Usługi Wszystko o zdrowiu

Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, aby korzystać z protez. Nie jest to oczywiście dobre rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo wygodniejsze, lecz też wykazują sporo innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie trwałych rezultatów, zmniejszając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem powiedzieć parę słów na temat tego, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Dziś implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i trochę mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia duże zmniejszenie czasu leczenia – pacjent nie notuje jakichkolwiek dolegliwości już po 90 dniach. Do tego czasu powinien stosować chłodne kompresy, a bezpośrednio po operacji – wystrzegać się napojów alkoholowych, gorących dań oraz papierosów. Ważne będzie również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają obrzęk i dyskomfort.

Implantologia – jak wybrać lekarza

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę życia chorych – z tego powodu tak istotne jest to, aby wybrać właściwego stomatologia. Jak więc uniknąć przykrych niespodzianek i trudności ze zdrowiem? Słusznie postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami poprzednich klientów. Jak je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością znajdziemy istotne wskazówki.