Wszystko o zdrowiu

Pierwsza pomoc – szkolenie

Coraz więcej przedsiębiorstw proponuje prowadzenie szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Różnią się między sobą ceną i metodami nauczania, dlatego warto dowiedzieć się wcześniej, co jest szczególnie ważne przy ich wybieraniu.

Szkolenia z pierwszej pomocy – kto powinien się zapisać?

Kurs z pierwszej pomocy to kurs, który przyda się każdemu. Nie każdy musi umieć grać na pianinie albo mówić po hiszpańsku, jednak każdy powinien nauczyć się niesienia pomocy innym w sytuacji zagrożenia. Bez względu na wiek warto wiedzieć, jak unieruchomić skręconą rękę lub jak udrożnić drogi oddechowe. Świadkiem groźnego zdarzenia możemy być w każdej chwili: w drodze do pracy, na urlopie, w szkole. Niezmiernie istotne jest, abyw kursie pierwszej pomocy wzięli udział uczniowie szkół, a także pracownicy dużych i małych firm.

Szkolenia z pierwszej pomocy – ile to kosztuje?

Koszt kursu pierwszej pomocy jest uzależnionazależy od jego czasu trwania oraz liczby rozmiaru grupy. Im więcej zajęć oraz partycypantów, tym koszt przypadający na 1 osobę jest mniejszy. Jednakże, im mniej osób, tym więcej się nauczymy. Na zniżki możemy liczyć w przypadku kursu dla kilkunastu osób. Ponadto, w Internecie można znaleźć również szkolenia otwarte – dla nawet stuosobowych grup. Pozbywamy się obowiązku organizacji szkolenia i zbierania grupy, a wystarczy zapisać się na wybrany kurs.