Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Oczyszczanie powietrza – problem mieszkańców dużych miast

Kwestia kiepskiej jakości powietrza dręczy nawet mieszkańców niedużych miejscowości. Powietrze w Polsce jest jednym z bardziej zanieczyszczonych w całej tej części. Brak ustaw dotyczących instalacji grzewczych i mandatów za palenie w paleniskach szkodliwych materiałów (jak przykładowo produkty z gumy czy plastiku) oraz ciągnący się przez dziesięciolecia brak rozporządzeń dotyczących domowych instalacji grzewczych, doprowadziły do dużego zapylenia powietrza. Działa to negatywnie na zdrowie wszystkich Polaków. Czy można wobec tego zatroszczyć się samemu o oczyszczanie powietrza?

Plusy stosowania urządzeń do oczyszczania powietrza

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które kraje rozwinięte muszą bezwzględnie rozwiązać, jeżeli troszczą się o zdrowie swoich obywateli. Będzie to bez mała uciążliwy i wieloletni proces. Jednakże miast czekać, aż polepszy się jakość powietrza, można od razu na własną rękę zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Z wykorzystaniem pokojowych oczyszczaczy powietrza w paręnaście minut można efektywnie pozbyć się cząstek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), a także większości zarazków i wirusów, powodujących niekiedy poważne problemy zdrowotne. Walory używania urządzenia do oczyszczania powietrza docenią szczególnie osoby borykające się z astmą czy alergią, ale i ludzie zdrowi szybko zauważą pozytywne działanie czystego powietrza.

Szukając urządzeń do oczyszczania powietrza zwrócić uwagę na atesty

Rezydenci mocno zindustrializowanych miejscowości czy też osiedleni w pobliżu dróg ekspresowych powinni zaopatrzyć się w oczyszczacze, które efektywnie dadzą sobie radę z wysokim zapyleniem powietrza. Idzie tutaj w głównej mierze o przefiltrowanie drobinek pyłów zawieszonych, znanych jako PM10 i PM2.5. W procesie oczyszczania powietrza sprzęt powinien także pozbyć się z niego nie tylko zalążków grzybów, mikroorganizmów i zarazków, ale też szkodliwego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszym otoczeniu w mniejszej lub większej kondensacji. Wybierając urządzenie do oczyszczania powietrza, trzeba upewnić się czy posiada ono liczące się certyfikaty.