Wszystko o zdrowiu

Nie obawiaj się operacji wzroku! Oddaj się w ręce specjalistów

Po więcej informacji o korygowaniu wad wzroku kliknij tutaj.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się dokuczliwych i nieraz niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na badania do kliniki okulistycznej?

Korekta wzroku – metoda bezpieczna i mało inwazyjna

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do dobierania soczewek kontaktowych czy też okularów. Od kilku lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekcji pozwalające na leczenie astygmatyzmu, nadwzroczności, krótkowzroczności, jak również szeregu rzadszych schorzeń. Niesłychanie popularna jest laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się dużą skutecznością. Taka korekcja wzroku jest bezpieczna oraz nieinwazyjna, a pacjent szybko powraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie zatrudniona jest doświadczona kadra lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych metodach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać stosowną metodę leczenia, a następnie skorygować wadę wzroku. Lekarze pracujący w klinice okulistycznej dysponują najnowocześniejszymi urządzeniami diagnostycznymi, dlatego są w stanie zidentyfikować nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się też terapią innych chorób, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne metody jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided. Prócz tego specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest metodą przydatną w wykrywaniu stanów zapalnych, jaskry, a także innych uciążliwych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się również mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją zaćmy oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści poradzić sobie również z innymi przypadkami, jak przykładowo pozbyciem się kaszaków bądź ciała obcego z gałki ocznej.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]