Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Maseczki ochronne – cechy i zastosowanie

Kup maseczki na twarz na https://vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Do niedawna maska ochronna kojarzyła się jedynie z lekarzami albo japońskimi turystami zwiedzającymi Polskę. W ostatnim czasie z uwagi na szerzące się okresowo ciężkie choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, maski jednorazowe oraz te, których można używać kilkukrotnie, są przez Polaków zakładane każdego dnia.

Do czego używana jest maseczka ochronna na twarz?

Maski ochronne przykrywają usta oraz nos, dzięki czemu zagrożenie dostania się wirusów i bakterii do organizmu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre maski zaopatrzone są w przejrzystą plastikową przesłonę, która w pełni chroni twarz, a przede wszystkim oczy, przez które też może dochodzić do zakażenia. Maseczki na twarz powinny być stosowane przez pielęgniarki, lekarzy czy ratowników, którzy są codziennie narażeni na długotrwałą, bezpośrednią styczność z ludźmi roznoszącymi chorobę. Pozostałym ludziom takie maski posłużą do osłony przed groźnymi zarazkami w trakcie korzystania z komunikacji miejskiej czy pracy. W czasie zagrożenia zarażeniem się nadzwyczaj groźnym koronawirusem COVID-19 stało się to bezsprzecznie koniecznością.

Jaką maseczkę wielorazową do codziennego wykorzystania?

Maski powinny być komfortowe oraz gwarantować bezproblemowe oddychanie. Maska musi mieć styczność z twarzą tylko nie drażniącą warstwą tkaniny, np. bawełny. Rekomenduje się wybierać maseczki ochronne, które wytwarzane są z używanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych i które przed zapakowaniem są ozonowane. Niektóre maski służą do wielokrotnego użytku, naturalnie pod wymogiem trzymania się wytycznych zawartych w instrukcji do opakowania dołączonej.

Dane adresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]