Wszystko o zdrowiu

Korekcja laserowa wzroku – jakie wady można nią leczyć?

Potrzebujesz wiadomości o korekcji laserowej? Dobrze trafiłeś!

Komfort w codziennych sytuacjach, możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych oraz dostęp do przeróżnych zawodów – to zaledwie kilka z powodów, które przekonują nas do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio ciągle rośnie, na co wpływ ma z pewnością niezwykle małe niebezpieczeństwo ewentualnych powikłań oraz coraz bardziej doskonała technologia (i wynikająca z niej obniżka cen leczenia). Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Liczne badania udowadniają bowiem, iż nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze problemy, bowiem są czwartą (tuż po zwyrodnieniu plamki, jaskrze i zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci mieszkaniec Europy.

Korekcja laserowa wzroku – dokładność i niskie niebezpieczeństwo powikłań

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez wymodelowanie rogówki w jej centrum uzyskuje się fenomenalne rezultaty. Unosząc jej środek i zmniejszając jej obwód, można z kolei wyeliminować problem hyperopii. Obecnie bardzo popularnym typem lasera używanego w trakcie procedur korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie pulsy podczerwieni. Pozwala to na wykonanie precyzyjnego modelowania, a przy tym minimalizuje niebezpieczeństwo naruszenia zdrowych elementów rogówki. Za rekomendacją tej metody leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo czynników. Najważniejsze to z całą pewnością precyzja, mała inwazyjność, efektywność oraz małe zagrożenie komplikacji. Należy napomknąć także o tym, iż zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Korekcja laserowa wzroku – są także przeciwwskazania

Zanim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, warto mieć świadomość tego, iż w sporadycznych kazusach lekarz odmówi jego wykonania. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności wiek poniżej 21 roku życia, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma, karmienie piersią oraz ciążę, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe czy posiadanie rozrusznika serca.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]