Wszystko o zdrowiu

Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

Zainteresowany terapią małżeńską UK? Kliknij tutaj.

Każda para może przechodzić najróżniejsze kryzysy. Na szczęście dzisiaj można się z nimi uporać bardzo sprawnie. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez terapeutę mającego odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – kiedy może być pomocna?

Do terapeuty przychodzą pary zmagające się z bardzo różnymi kłopotami. Specjalista pomaga pokonać trudności związane ze zdradą jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w razie nałogów, chociaż w takich sytuacjach nierzadko potrzebne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w okresie choroby partnerów czy ich dzieci. Jest pomocny w momencie, gdy pomiędzy mężem i żoną pojawiają się konflikty, których nie są w stanie rozwiązać sami. Udział w terapii małżeńskiej pomaga też przezwyciężyć problemy i usprawnić partnerstwo. Lepsza staje się komunikacja między partnerami – dzięku czemu ich związek rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia partnerom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Uczy on, że małżeństwo to nie wyłącznie branie, ale też dawanie czegoś w zamian. Wsparcie psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest określenie przyczyn , które legły u podłoża małżeńskich kłopotów. Pary, które mają za sobą terapię małżeńską zdobyły wiedzę potrzebną do tego, żeby doskonale radzić sobie z trudnościami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która trafiła na Wyspy sprawiła, że dzisiaj bez problemu znajdziemy polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Porozumiewanie się w języku polskim usprawnia proces terapii i podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na usługi specjalisty. Też na emigracji można zawalczyć o własne małżeństwo, które bardzo często właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna borykać się z najróżniejszymi trudnościami. Powinno się wiedzieć, że terapia nie jest wstydem, a dzięki niej partnerstwo jest w stanie wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Dane adresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339