Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Jonizator powietrza – oddychaj pełną piersią

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie rześkości wytwarzają jony ujemne, które tworzą się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu korzystnie wpływają na nasze środowisko i zdrowie, tłumią przykre zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja może zachodzić w rezultacie emitowania ogromnej ilości ciepła, oddziaływania silnego pola magnetycznego bądź wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak ekrany, drukarki czy komputery, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobre jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, tworzą się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego aby znowu odczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w domu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają zatrzymać dym z papierosów, szkodliwe wirusy i mikroorganizmy czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i cieszyć się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie permanentnego zmęczenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w instytucjach publicznych, szkołach, biurach czy przychodniach medycznych, a więc wszędzie tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.