Implanty zębów to najlepszy sposób na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Zdają egzamin zarówno gdy brak nam jednego zęba, jak i ogólnego bezzębia. Ich głównymi atutami są stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant zęba, a dokładniej jego ceramiczna korona, wygląda zupełnie jak naturalny ząb. Ich założenie jest również mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli zakładanie pełnej protezy czy mostu – nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zębów. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ten proces i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.
Implanty zębów – etapy terapii
Zabieg wszczepienia implantów zębowych zaczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Równie istotne jest też pozytywne nastawienie i zapanowanie nad nerwami. Następnie dentysta dokonuje nacięcia dziąsła. Umożliwia to dotarcie do kości i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu wykorzystuje się techniki piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To bardzo trudny etap zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się umiejętnościami i wyczuciem. Dokładność niezbędna jest także przy umieszczeniu implantu stomatologicznego w łożu. Gdy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zszyć dziąsło pacjenta.
Implanty zębów a strach przed odczuciem bólu
Myśl o wszczepieniu implantu stomatologicznego rodzi u części osób przerażenie związane z możliwym intensywnym bólem doświadczanym w czasie zabiegu oraz kilka dni po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest kompletnie bezzasadny. Nowoczesna implantologia dysponuje bardzo wydajnymi lekami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci wyjątkowo wrażliwi na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie usuwającego problem strachu przed chirurgiem-stomatologiem.