Usługi Wszystko o zdrowiu

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Martwica, złamanie zęba, zaawansowana próchnica, zapalenie miazgi czy też nieodzowność przygotowania korzenia do protezy – te stany łączy fakt, iż najczęściej w ich wypadku sięga się po leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u wielu pacjentów wywołuje ciarki, w rzeczywistości nie powinniśmy się obawiać tego rodzaju terapii. Obecnie stomatologia posługuje się nowoczesnym sprzętem i efektywnymi środkami znieczulającymi, które pozwalają na leczenie nawet sporych ubytków bez strachu przed bólem.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Inicjujący etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i usunięcie z niego zmienionej chorobowo miazgi. W jej skład wchodzą naczynia krwionośne oraz nerw, dlatego leczenie kanałowe wymaga zaaplikowania bardzo skutecznego środka znieczulającego. Następnie wykonuje się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to wypełnienie kanału zębowego materiałem kompozytowym, ceramiką, cementem szkło-jonomerowym albo metalem szlachetnym.

Znajdź dobrego stomatologa do przeprowadzenia leczenia kanałowego?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej skomplikowanych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Warto w związku z tym wybrać rzetelnego specjalistę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, iż zabieg będzie udany są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Umożliwia to lekarzowi precyzyjne oczyszczenie, a następnie szczelne wypełnienie kanału, co spowoduje, że kolejne zabiegi nie są już potrzebne.