Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Jak odciągać katar u dziecka? Aspirator do nosa

Niedrożność nosa u małych dzieci to dość częsta, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie mogą spokojnie jeść ani spać, gdy doskwiera im zalegający katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą w walce z chorobą.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie wydzieliny jest bardzo ważne?

Zalegający katar może prowadzić do komplikacji, a po zakażeniu bakteryjnym może przekształcić się w poważniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina spływa po ściance gardła podrażniając je. Żółtozielony, bakteryjny katar jest zagrożeniem dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak można odciągać katar aspirator do nosa czy gruszka?

Jest kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającego kataru. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wkładanej do nosa, którą następnie naciskamy. Wytworzone podciśnienie zasysa katar do wnętrza gruszki. Innym sposobem jest odciągacz na wdech rodzica. W ostatnich latach bardzo popularny jest natomiast skuteczny i bezpieczny aspirator do odkurzacza.

Aspirator do nosa do odkurzacza

To rozwiązanie może wywoływać zdziwienie u większości rodziców. Tymczasem jest to o wiele wydajniejszy sposób niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko z powodu zastosowania jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, pasuje do większości odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, powinien być stosowany po uprzednim rozrzedzeniu flegmy roztworem soli 0,9%. Po usunięciu kataru należy zatroszczyć się o nawilżenie podrażnionej przez wydzielinę błony śluzowej nosa. Katarek do odkurzacza można kupić w trzech wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) oraz Complete (60 zł).