Usługi Wszystko o zdrowiu

Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty zębowe to doskonały sposób na zastąpienie straconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które utraciły jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów jednakowo dobrze sprawdzają się także w przypadku znacznych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeżeli właściwie o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich produkcji. Z czego wykonuje się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe – materiały

Na wstępie warto nadmienić, że implant zęba to wyłącznie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Jego ogromną zaletą jest także fakt, że nie reaguje z żadną substancją ani nie koroduje – jego stosowanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z czego robi się korony implantów?

Wachlarz tworzyw, z których wytwarza się korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną porcelanową, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a prócz tego nie powoduje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje też stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane przede wszystkim w miejsce tylnych zębów.