Tutaj uzyskasz więcej szczegółów o skleroterapii.
Żylaki to niezwykle pospolita przypadłość, którą z upływem lat dostrzega u siebie wysoki procent osób dorosłych. Stopniowo społeczeństwo zaczyna uprzytamniać sobie, że leczenie żylaków nie musi być już postrzegane wyłącznie jako zabieg z obszaru estetyki. Uwidaczniające się na skórze żyłki i pajączki naczyniowe świadczą bowiem również o problemach zdrowotnych dotyczących żył, m.in. o nieprawidłowym działaniu zastawek żylnych. W następstwie tego do centrów medycyny estetycznej regularnie napływają pacjenci poszukujący metod ich usunięcia. Jedną z nich jest skleroterapia.
Skleroterapia – standardowe leczenie żylaków oraz pajączków naczyniowych
Skleroterapia, którą często nazywa się również ostrzykiwaniem żylaków, to współcześnie już standard w leczeniu żył siateczkowatych, żylaków oraz pajączków naczyniowych. Zabieg ten polega na dożylnym wstrzyknięciu środka chemicznego (mającego postać pianki bądź płynu), który zamyka światło żylaka. Ostrzykiwanie żylaków właściwie nie wymaga znieczulenia, ponieważ podczas zabiegu wykorzystuje się niezmiernie cieniutkie igły. Ilość wkłuć wykonywanych w czasie zabiegu jest uwarunkowana grubością żyły i rozmiarem leczonego obszaru. Skleroterapię wykorzystuje się jako samodzielną metodę leczenia żylaków, ale może ona również stanowić dopełnienie terapii przeprowadzanej chirurgicznie, ale też wykorzystuje się ją jako samodzielną metodę leczenia żylaków. Warto zaakcentować, że skleroterapia nie daje błyskawicznego efektu, więc zazwyczaj wykonuje się ją w sekwencjach 3 ewentualnie więcej zabiegów, a ich ilość wyznacza lekarz opierając się na analizie sytuacji zdrowotnej danego pacjenta.
Czy u każdego można przeprowadzić skleroterapię?
Jak w każdym zabiegu medycznym, również przy skleroterapii wymienia się pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Nie mogą poddać się jej osoby cierpiące na choroby serca, ostrą zakrzepicę żylną oraz miażdżycę tętnic kończyn dolnych. Lekarz nie dopuści też do zabiegu obliteracji żylaków kobiety w ciąży i karmiącej piersią, a także pacjentów ze wykrytą podatnością na alergię, w tym w szczególności na używany w trakcie zabiegu środek sklerotyzujący.
Dane adresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce
Mob.: +48 664-029-922
E-mail:
[email protected]