Usługi Wszystko o zdrowiu

Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Nie wszystkie schorzenia zębów możemy wyleczyć zwykłymi technikami. Jeśli są one nieskuteczne, ostatnim wyjściem bywa zwykle któraś z technik chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w przypadku dużych uszkodzeń zębów, konieczności wykonania sztucznych zębów lub koron, uszkodzonych dziąseł oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju narośli lub guzów. Jakie techniki są jednak wykorzystywane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego specjalisty udać się, aby zabiegi były komfortowe i nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?

Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa

Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – także tych znacznie uszkodzonych, wymagających nacięcia tkanek i dłutowania. W razie sporych ubytków lub chorych po wypadkach potrzebne okazuje się czasem odbudowanie kości – to również wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz para się także leczeniem wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej guzów lub narośli – a także odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych problemów. Dobrze więc napisać parę słów na temat tego, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i jakimi rzeczami kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze będzie na pewno to, by stosował on wyłącznie innowacyjne akcesoria i, co najważniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma także atmosfera w poradni oraz podejście stomatologa do chorych – wiele mówią nam o nim opinie dotychczasowych klientów, które znajdziemy między innymi w sieci lub w gronie bliskich.