Wszystko o zdrowiu

Badania psychologiczne operatorów

Badania operatorów Bielsko - poznaj więcej szczegółów o tych usługach

Są potrzebne do tego, by stwierdzić, czy dany człowiek może pracować jako operator wózka lub innego pojazdu. Mimo, że sporo kandydatów się ich boi, kiedy nie mamy problemów psychiatrycznych, ich zaliczenie nie może sprawić nam znaczących kłopotów. Jak zatem wyglądają badania operatorów urządzeń? Jakich rzeczy należy się po nich spodziewać?

Badania operatorów – formularz

Na otwierającym etapie testu przyszły operator otrzymuje stworzony przez psychologa formularz. Musi w nim rozwiązać zadania dotyczące zachowania w różnych, zwykle ekstremalnych sytuacjach. Po przeczytaniu kwestionariusza potencjalnego kierowcy, prowadzący będzie potrafił określić, jak dobrze reaguje na stres oraz zbadać jego inteligencję lub umiejętności społeczne. Treść kwestionariuszy zależy od zawodu starającego się o uprawnienia. Ten etap badania operatorów często wywołuje ogromny niepokój, ale jej przejście rzadko jest problemem.

Badania operatorów – aparaty

Końcowy etap badania operatorów wymaga wykorzystania specjalnie skonstruowanych urządzeń. Kolejne zadania sprawdzają takie umiejętności jak refleks oraz podejmowanie wyborów w ekstremalnych przypadkach. Należy wiedzieć, że czasem ten element testów może się nie odbyć. Tak się stanie, jeśli kandydat w wywiadzie przyzna się do nie najlepszego samopoczucia lub badanie udowodni, że przed odwiedzeniem przychodni spożył napój alkoholowy. Badanie może być wtedy przełożone lub – jeśli przyczyną okaże się alkohol – również odwołane.

Dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]