aparat do masażu limfatycznego, carepump
Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Presoterapia to technika masażu, której rolą jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii prawie wiek temu – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do punktu ucisku oraz kondycji zdrowotnej pacjenta.

Urządzenie do presoterapii – stymulacja krążenia chłonki

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów często wykorzystywane są aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które wsuwa się na obrzękłe ramiona albo nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody aparat uciska kończynę, stymulując tym samym krążenie chłonki. Jest dużo wskazań do korzystania z zabiegu presoterapii. To głównie obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej” i wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród sportowców, najczęściej jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Kompaktowe urządzenia do drenażu limfatycznego w domu

Sporo opcji wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego wpłynęło mocno na rozwój tego sprzętu. Współcześnie osoby raz za razem korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki innowacyjnym aparatom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump są kompaktowe oraz dość lekkie, toteż bez problemu można spakować je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być obowiązkowo omówione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, dlatego że występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to m.in. miażdżyca czy stany zapalne, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]