Wszystko o zdrowiu

ABC zdrowia wzroku – zabiegi 2RT

Jeśli szukasz więcej wiadomości dotyczących terapii 2RT, skieruj się tu.

Zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to wada wzroku, która dotyka osób starszych i w znacznym stopniu obniża jakość widzenia. Współcześnie kliniki okulistyczne oferują nowoczesne sposoby korekty wzroku tej dolegliwości. Zabieg AMD jest środkiem pozwalającym przywrócić komfort życia.

Leczenie AMD – czy może być efektywne?

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej wyróżniająca się największym zagęszczeniem fotoreceptorów – to dzięki niej nasz wzrok jest wyraźny. AMD jest przypadłością, która manifestuje się poprzez deformację obrazu oraz obniżenie się ostrości wzroku. Wyróżniamy postać mokrą i suchą tej schorzenia. Z AMD borykają się najczęściej osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, a podłoże przyczynowe choroby nie zostało jeszcze do końca rozpoznane. Zakłada się jakkolwiek, iż powodem AMD może być niewłaściwy tryb życia – jak np. palenie papierosów, otyłość lub nadmierna ekspozycja na światło UV. Wpływ mogą mieć również czynniki genetyczne oraz odrębne schorzenia występujące jednocześnie, takie jak hipertensja bądź hiperglikemia. Nowoczesna medycyna wypracowała szczęśliwie narzędzia, które skutecznie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD jest wykonywane z wykorzystaniem wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne skutki w przypadku suchej postaci zwyrodnienia.

Zabieg laserem 2RT – czy jest bolesny?

Specjalistyczny laser oddziałuje na starzejące się komórki gałki ocznej a jednocześnie nie narusza fotoreceptorów siatkówki. Ten sposób leczenia nie jest obarczony ryzykiem, dlatego może być przeprowadzany u wielu grup pacjentów narażonych na wadę bądź utratę zdolności widzenia. Technologia laserowa przerywa procesy zwyrodnieniowe oraz pobudza komórki do odbudowania się. Zabieg 2RT poprawia jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie jest uciążliwe – w czasie zabiegu chory nie doświadcza bólu. Zabieg 2RT trwa ledwie kilka minut, a zanim okulista przystąpi do zabiegu gałkę oczną znieczula się miejscowo.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]