Usługi

Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Utylizacja mebli Kraków - usługa dostosowana do waszych potrzeb

Każdy z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy wyrzucić z rozmaitych względów. By nie zagracały miejsca w mieszkaniu, najczęściej przenosimy je na strych, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej. Kłopot jednak w tym, iż po kilku latach również te schowki stają się na tyle zagracone, iż zwyczajne korzystanie z nich okazuje się udręką. Dopiero to popycha większość z nas do przeprowadzenia dogłębnego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, żeby pozbyć się zwalonych na kupę rzeczy. Takie duże porządki często planujemy także, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie bądź kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Trzeba zatem wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu przeprowadzić wywóz starych mebli z domu, poddasza i piwnicy.

Zamów odbiór starych mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych śmieci

Odpady takie jak sprzęt AGD i RTV, elementy stolarki okiennej, połamane meble czy zdemontowane panele ścienne lub podłogowe nie mogą trafić do zbiornika zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Jeśli potrzebujemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z trzech rozwiązań. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika samochodu albo przyczepy. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się z reguły raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni zagospodarować miejsce na przechowanie śmieci pokaźnych rozmiarów. Najlepsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono też o legalną utylizację jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery częstokroć świadczą też fachowe wsparcie przy sprzątaniu strychu, komórki lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – ponowne użycie materiału

Stare meble, o ile będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, nie muszą być spopielone lub trafić na składowisko. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu komponentów wedle tworzywa, z jakiego zostały wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, sprowadza się z reguły do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie stosuje się do wyrobu kolejnych szaf, łóżek albo regałów.

Dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]