Usługi

Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Sprawdź, jak zamówić uszczelnianie okien. Kliknij w to miejsce.

Na komfort domowników ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna chronią dom przed mrozem i wilgocią, jak również separują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego zaniedbywać, bo po tym okresie potencjalne usterki mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]