Finanse i rachunkowość Usługi

Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Skieruj się tutaj, aby zdobyć więcej informacji o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj źródłem niemałych kłopotów. Mikrofirmy rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistę ds. finansów na etat, a ich szefowie nie zawsze umieją prawidłowo zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli część czytelników – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Plusy korzystania z doradztwa biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego warto postawić zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Jeżeli zostawimy budżet firmy profesjonalistom, zyskamy gwarancję, że rezultatem potencjalnych kontroli przeprowadzanych przez US nie będzie wystawienie grzywny. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy oraz pracy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto też nadmienić o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Dziś nie ma już potrzeby często jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż wiele kwestii można uzgodnić z księgowym komunikując się przez e-mail.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się tylko kosztami obsługi – podejrzanie niskie ceny usług na ogół oznaczają ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci uzyskali stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]