usuwanie wirusów z wordpressa, odwirusowywanie wp
Bezpieczeństwo Strony internetowe w sieci Usługi

Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

WordPress okazał się w mijających latach tak popularnym CMS-em, że ilość witryn i sklepówinternetowych tworzonych z jego użyciem szacuje się obecnie na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony oparte na WordPressie są częstym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania witryny malware, konieczne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie infekcji z WordPressa?

Logowanie na witrynę jest uniemożliwione? Obrazy zmieniły się nie przez Ciebie? Na witrynie widnieją przekierowania do nieznanych Ci portali? A może ze strony internetowej rozsyłany jest spam? To tylko kilka z możliwych przykładów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich sytuacjach niezbędne jest błyskawiczna reakcja, żeby zidentyfikować powód infekcji i przywrócić stronę internetową do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek czy też po atakach hakerskich najlepiej zlecić profesjonalistom od tego rodzaju zadań, gdyż usuwanie infekcji z WordPressa zwykle wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy każdego dnia zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów oraz stron internetowych na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanego WordPressa?

Profesjonaliści podejmujący się usuwania malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich operacji naprawczych wykonują skrupulatny przegląd baz danych i plików strony. Badają kod wykorzystanych na stronie motywów i wtyczek, jak również pliki wp-config oraz htaccess. W czasie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zmniejszą ryzyko powtórnej ataków. Jeśli długookresowe zawirusowanie było powodem włączenia strony do wykazu wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci podejmują również konieczne czynności w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Eliminacja wszelkich następstw infekcji nie jest gwarancją, że taki kazus nie zdarzy się w późniejszym okresie, stąd ważne jest okresowe aktualizowanie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]