Technologie Usługi

Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

Na cadxpert.pl znajdziesz najkorzystniejszą ofertę usług druku 3D

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest kierowana głównie do konstruktorów, projektantów CAD, pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów oraz przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda osoba czy też firma, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wykonanego w technologii SLA, SLS, FDM, DMLS, i PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się też baza wiedzy. Są tam zarówno artykuły opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D w technologii SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Druk 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do osób lub przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk detali, bardzo wąskich elementów, wyrazistych konturów oraz gładkiej powierzchni.

FDM – drukowanie 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

FDM to najpopularniejsza metoda drukowania 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, jak również możliwość korzystania z materiałów w ogromnej palecie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany najczęściej przy pomocy drukarek 3D MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Druk 3D metodą SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki materiału – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są główne atuty tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia precyzję konturów oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

Dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]