Usługi

Przygotowanie Wigilii w firmie – czy warto zamówić catering świąteczny?

Potrzebujesz sprawdzić, kto oferuje catering świąteczny w Krakowie? Nie zwlekaj! Koniecznie wejdź na https://lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Ostatnie dni roku to czas, który spędza się z reguły z bliskimi, jednakże spotkania świąteczne urządzane są także w firmach. Nierzadko personel firmy aranżuje je na własną rękę, osobiście gotując bożonarodzeniowe potrawy, jednak w większych zakładach pracy ten schemat działania nie zawsze sprawdza. Aby zatem ułatwić sobie kwestię przygotowania firmowych spotkań bożonarodzeniowych, zarówno tych w wąskim gronie, jak i tych na dziesiątki osób, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – polskie dania i smakowite specjały

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole muszą pojawić się polskie świąteczne dania. To głównie ryby, np. chrupiący filet z karpia bądź pstrąga, a także staropolskie zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach również zupa rybna. Nie może brakować też pierogów z kapustą i grzybami, które zazwyczaj podawane są wespół z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez chłodnych przekąsek, np. bez sałatki warzywnej lub śledzia z borowikami. Wypada także zatroszczyć się o pyszny specjał na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy polecamy makowiec, kutię z miodem bądź puszysty sernik.

Firmowy catering świąteczny – wybierz dania, które wszystkim będą smakować

Planowanie Bożego Narodzenia w firmie trzeba zainicjować z odpowiednim wyprzedzeniem. Trzeba ustalić datę spotkania oraz porównać go z planem urlopów zespołu. Umożliwia to ścisłe obliczenie przewidywanej liczby uczestników imprezy, a w efekcie ułatwi zamówienie optymalną liczbę porcji. Zalecamy omówić z pracownikami menu i razem wybrać te potrawy z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest też to, żeby ustalić czy któryś z zatrudnionych cierpi na alergię, przykładowo na orzechy, które znajdują się w ciastach, albo są w załodze firmy wegetarianie. Dla takich osób należy zamówić potrawy pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne akceptują zamówienia przez większość grudnia, jakkolwiek nie zalecamy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Dane adresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]