Usługi

Prywatny detektyw – w jakich sprawach może pomóc?

Usługi prywatnych detektywów cieszą się rosnącą popularnością. Decydujemy się na na skorzystanie z ich oferty nie tylko w przypadku problemów rodzinnych. Ich usługi okazują się bardzo przydatne też dla pracodawców – umożliwiają np. zweryfikowanie czy zatrudniony korzystający ze zwolnienia lekarskiego faktycznie nie jest w stanie pracować albo czy informacje podane przez niego w CV nie zostały zakłamane. Warto więc powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie kwalifikacje powinien posiadać prywatny detektyw i w rozwiązaniu których problemów może być pomocny.

Detektyw – wymagania

Nie każdy może wykonywać pracę prywatnego detektywa. By legalnie wykonywać ten zawód, trzeba posiadać stosowną licencję wydawaną po zaliczeniu państwowego egzaminu. Miejmy jednak na uwadze, iż osoby podchodzące do egzaminu muszą także spełnić wcześniej wskazane wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta powiatowego lub miejskiego Policji, obywatelstwa dowolnego z krajów wchodzących w skład UE oraz minimum średniego wykształcenia. Warunkiem jest też niekaralność, a odnośnie byłych funkcjonariuszy Policji – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co istotne, osoby starające się o licencję prywatnego detektywa muszą mieć ukończone 21 lat.

W jakich przypadkach poprosić o pomoc detektywa?

Większość zleceń, realizowanych przez detektywów dotyczy wszelkiego rodzaju spraw rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zgłosić się między innymi gdy mamy podejrzenie, że nasz małżonek jest niewierny lub nie mamy pewności, czy drugi rodzic naszego dziecka właściwie się nim opiekuje. Detektyw pomoże nam też ustalić rzeczywistą wysokość dochodów byłego partnera, co bywa bardzo przydatne w przypadku spraw mających wyznaczyć wysokość zasądzonych alimentów.