Branża budowlana Usługi

Projekty budowlane – to musisz wiedzieć

Uzyskaj więcej informacji o przygotowaniu projektów budowlanych Kraków na joannaklusak.com/oferta/

Ciężko wyobrazić sobie istotniejszą inwestycję niż wzniesienie domu. Warto jednak pamiętać, że nie będzie to proste zadanie, a szczególne problemy wiążą się z dopełnieniem wszelkich urzędowych spraw. Najpierw powinniśmy uzyskać pozwolenie na budowę – będzie ono zatwierdzone, jeżeli okażemy projekt budowlany. Projekt musi być przygotowany przez architekta, zaś jego zawartość określają odpowiednie przepisy. Co zatem musi zawierać? Zachęcamy do przeczytania krótkiego poradnika.

Projekty budowlane – wymogi

Najistotniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument powinien zostać opracowany na odpowiedniej mapie zatwierdzonej przez geodetę oraz zawierać układ starszych i planowanych budynków oraz sieci gazowych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny być zawarte też informacje o punkcie składowania odpadów, rozmieszczeniu zieleni i ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny poza tym zawierać projekty wznoszonych domów i często również informacje od firm dystrybuujących wodę, gaz i prąd. W niektórych sytuacjach konieczne będzie także załączenie rezultatów testów geologicznych.

Po co są projekty budowlane?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, projekty budowlane są niezbędne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, iż nasza inwestycja powinna przebiegać w myśl strategii określonej w owym projekcie, zaś wszystkie niedopatrzenia będą powodem jej nieodebrania.

Dane adresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]