Usługi Usługi transportowe

Parking długoterminowy przy lotnisku – o co chodzi?

Podróż samolotem wylatującym z innego miasta potrafi stać się źródłem pewnych problemów. Najpoważniejszym będzie na pewno kwestia dojechania na lotnisko. Jeśli wszak nie znaleźliśmy ciekawych kursów kolejowych, zazwyczaj jesteśmy zmuszeni dotrzeć na lotnisko własnym samochodem. Związane jest to jednak z koniecznością zostawienia pojazdu we właściwym miejscu – czyli takim, gdzie nie będziemy obawiać się kar finansowych ani wandali. W podobnych sytuacjach najlepszym wyjściem okaże się niewątpliwie rezerwacja stanowiska na parkingu długoterminowym. Na czym więc opiera się taka usługa? Czego wybierając ją powinniśmy się spodziewać?

Zasady rezerwacji parkingu długoterminowego

Reguły korzystania z tej usługi będą naprawdę łatwe – stanowisko na parkingu możemy zwykle zamówić przez internet. W formularzu w serwisie parkingu wystarczy wybrać odpowiedni termin, a potem wykonać przelew. Po dojechaniu do miejscowości z portem lotniczym miejsce będzie już na nas czekało, a w dużej części sytuacji firma zagwarantuje nam także transport do terminalu. Parking długoterminowy zazwyczaj nie wiąże się z dużymi wydatkami – dzień postoju to wszak koszt kilkunastu złotych, jednak warto zauważyć, że kwoty będą tym niższe, im dłuższa będzie nasza podróż.

Czemu warto wybrać parking długoterminowy?

Najważniejszym z atutów zaparkowania auta na parkingu długoterminowym będzie to, że są to obiekty monitorowane – nie musimy zatem martwić się bezpieczeństwem naszego pojazdu, który zresztą w tym czasie będzie dodatkowo ubezpieczony. Firmy prowadzące parkingi długoterminowe przy lotniskach zazwyczaj oferują również mnóstwo usług opcjonalnych, a te na pewno ułatwią nam organizację wyjazdu – między innymi wspomniany już transport czy też opcję załadowania akumulatora po długotrwałym postoju i dopompowania kół. Przed podróżą zwykle będziemy mieli również możliwość zważenia walizki i tym samym ustrzeżenia się dodatkowych opłat.