Usługi

Opieka nad grobem

Sprzątanie grobów Kraków - więcej o tej usłudze

Oblicze pomników zmarłych krewnych jest dowodem naszego szacunku. Nie zawsze niestety znajdujemy czas, by się nimi zaopiekować – nawet, jeśli groby położone są w tym samym mieście, w którym mieszkamy. Prawdziwe problemy stają się naszym udziałem jednak, jeśli naszych bliskich pochowaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w takich przypadkach na opiekę nad grobami na pewno nie znajdziemy czasu. Nie sprawia to jednak, że pomniki muszą zostać zaniedbane – doskonałym rozwiązaniem będzie wtedy świadczona przez firmy opieka nad grobami. Co nam daje taka usługa?

Zainteresowanie opieką nad grobami – skąd się bierze?

Na podobną usługę stawiają nie tylko osoby, którym brak wolnej chwili – wśród klientów specjalizujących się w tym firm nietrudno spotkać także emerytów, którzy na sprzątanie grobów zmarłych bliskich zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami często proponują także inne usługi, czyli zakładanie ławeczek lub pomoc w załatwieniu przedłużenia opłaty lub poprawienia liter.

Opieka nad grobami – jak dużo zapłacimy?

Stawki, które trzeba opłacić osobom czuwającym nad pomnikami naszych bliskich są bardzo zróżnicowane. Zależą zwłaszcza od rodzaju usług – kiedy zlecamy tylko jednorazowe sprzątanie, wydamy od trzydziestu od czterdziestu zł. Jeśli natomiast chcemy, by przedsiębiorstwo czyściło nagrobek regularnie, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu czterystu PLN rocznie. Nie zapominajmy, iż koszty uzależnione są również od gabarytów nagrobków, a najbardziej kosztowne będzie czyszczenie wieloosobowych grobowców.

Dane adresowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]