Uroda i kosmetyki Usługi

Maskowanie blizny na głowie – prosty zabieg na lata

Potrzebujesz informacji o mikropigmentacji medycznej blizn? Dobrze trafiłeś!

Blizny powstałe na skórze w wyniku rozmaitych przyczyn, wielu osobom przeszkadzają lub wprowadzają je w kompleksy. O ile ukrycie blizn na obszarach skóry gdzie brak włosów jest trudne, o tyle na brodzie oraz głowie pomaga w tym mikropigmentacja.

Mikropigmentacja zamaskuje blizny po obrażeniach i po źle przeprowadzonych przeszczepach włosów

Skóra cechuje się znacznymi zdolnościami regeneracji i zwykle jest w stanie odbudować się nawet po głębokim urazie. Ale jej regeneracja z rzadka jest pełna. Po uszkodzeniu skóry w miejscu rany formuje się zbliznowacenie, które nierzadko nie znika do końca życia. Im mocniejsze obrażenia, tym większe ryzyko, iż miejsce to w przyszłości będzie znacznie odróżniać się od reszty skóry. Blizny powstają w wyniku obrażeń mechanicznych, poparzeń lub rozmaitych chorób, a czasem nawet są konsekwencją nieprawidłowego bądź rezygnacji z podjęcia leczenia zranionego obszaru skóry. Zbliznowacenia mogą tworzyć zwłóknienia namacalne w dotyku, ale mogą być również jedynie odbarwieniem na skórze. Jeśli w rezultacie skaleczenia dojdzie do zniszczenia mieszków włosowych, na tym fragmencie skóry nie będą wyrastać w przyszłości nowe włosy, co w przypadku blizn w linii szczęki czy na głowie może wywołać u mężczyzn kompleksy na tym punkcie. W takich przypadkach można na szczęście poddać się zabiegowi mikropigmentacji medycznej blizn. Tą metodą można zamaskować blizn na głowie, w linii brwi albo w obrębie brody, które pojawiły się w wyniku poparzeń, obrażeń mechanicznych, a także po przeszczepach włosów metodą FUE i STRIP.

Maskowanie blizn na głowie nie odtwarza włosów

Do zabiegu mikropigmentacji medycznej można przystąpić tylko jeśli blizna jest zagojona. Z reguły do zamaskowania blizny potrzebny jest pojedynczy zabieg, ale niektóre blizny wymagają dwóch czy nawet trzech wizyt u linergisty (tak nazywa się specjalista przeprowadzający mikropigmentację). Wypada podkreślić, że mikropigmentacja nie odtwarza włosów, lecz przez umieszczenie pigmentu w górnych warstwach skóry powoduje, iż blizna staje się mało bądź w zasadzie całkowicie niewidoczna. Jest to możliwe dlatego, że specjalista zawsze idealnie dobiera odcień barwnika do naturalnego koloru włosów klienta poddawanego zabiegowi. W zależności od powierzchni objętej mikropigmentacją blizny, jedna sesja zabiegu trwa od jednej do nawet pięciu godzin. Pigment z upływem czasu jest coraz to mniej intensywny aż ostatecznie znika, dlatego żeby przywrócić pierwotny efekt potrzebne są regularne zabiegi w kilkuletnich interwałach.

Dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]