Usługi

Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Opróżnianie strychu albo piwnicy, prace w ogrodzie, przebudowa lub budowa domu, remont mieszkania – co łączy te, z pozoru w ogóle niezwiązane ze sobą czynności? W ich przypadku pojawiają się duże ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednakże postąpić, jeśli nie mamy możliwości przewieźć ich na własną rękę? W takich sytuacjach najrozsądniej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferująca go firma usługowa użycza klientowi kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej leży teraz obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i wygodnym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Kontenerowy wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z jasnych przyczyn usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zorganizować transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też niejednokrotnie zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. Zimą to także najlepszy sposób na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z boisk, trawników, parkingów czy dróg wewnętrznych.