Branża budowlana Usługi

Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Mnóstwo odpadów nie może trafić do zwykłego pojemnika. Chodzi tu w szczególności o te, które produkowane są w trakcie różnego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, generalnych porządków w piwnicy bądź na strychu czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, chemikalia, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, ziemia lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak go zamówić? Który spośród dostępnych typów kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i kubatura

Szukając kontenera, należy skupić się głównie na jego pojemności. Jeśli ta będzie za mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane podczas robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena najmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności odpowiednie będą jednak kontenery o objętości 6 m3 – bez trudu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, jak również zerwane panele podłogowe czy płytki ceramiczne.

Kontener – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Kraków czy Warszawa, ale też w mniejszych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod wskazany adres. Pojemnik musi zostać zapełniony w ustalonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po napełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają legalnej utylizacji.