Usługi

Kiedy zdecydować się na sesje coachingowe?

Szukasz więcej informacji o aktualnej ofercie profesjonalnego coachingu? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na janklusak.pl/oferta/coaching/.

Kompletne użycie swojego potencjału może nie być proste. Nieraz źródłem trudności bywają kwestie psychologiczne, kiedy indziej po prostu brakuje nam motywacji. Bez względu na przyczynę, tego typu trudności bywają bardzo uciążliwe i nieraz uniemożliwiają rozwój zawodowy czy osobisty. Co więcej, przezwyciężenie ich na własną rękę jest często jest niewykonalne bądź co najmniej niezmiernie trudne. Z tej przyczyny warto skorzystać z wiedzy ekspertów. Tym bardziej, iż techniki wykorzystywane współcześnie przez coachów w wielu kazusach są niezmiernie skutecznym narzędziem w usunięciu przeszkód blokujących ścieżkę do zdobycia zamierzonych celów.

Sesje coachingowe. Jakie kwestie omawia coach?

Współpraca z coachem winna rozpocząć się od wzajemnego poznania się obu stron. By pojawiły się oczekiwane efekty, na początku kluczowe jest bez wątpienia ukształtowanie dwustronnej ufności i swoistego typu relacji. W toku początkowych spotkań – które mogą odbywać się za pośrednictwem popularnych komunikatorów albo przez telefon – coach pozna też zamierzenia, możliwości i cechy charakteru swojego klienta oraz omówi z nim plan działania. Podczas współpracy zazwyczaj przeprowadza się parę sesji coachingowych (w dwutygodniowych interwałach), które trwają 90 minut. Ostatnia sesja to z kolei okazja do ewaluacji działań i wypróbowania, na ile klient będzie sobie radził z konkretnymi problemami w pojedynkę. To, jakie zagadnienia będą poruszane w ciągu sesji coachingowych jest zależne od zamierzeń osoby szukającej pomocy – może to być wzrost jego efektywności bądź podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia.

Profesjonalny coaching – rozwiń swoje kwalifikacje zawodowe albo personalne

Na profesjonalny coaching można zdecydować się w rozlicznych przypadkach. Jednym z głównych argumentów przemawiających za skorzystaniem z pomocy coacha, jest pragnienie kompletnego spożytkowania skrytego potencjału celem rozszerzenia kwalifikacji personalnych lub zawodowych. Coach psycholog potrafi też realnie wspomóc nas w podniesieniu komfortu życia, np. ucząc, w jaki sposób minimalizować niepokoje oraz zwiększając poziom satysfakcji.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]