Usługi

Kiedy warto wesprzeć się doświadczeniem coacha kariery?

Jeśli szukasz porady doradcy zawodowego Kraków, zajrzyj na janklusak.pl

Rynek pracy w ostatnich latach wymusza notoryczne dopasowywanie się do jego teraźniejszych wymogów, a przy tym jest niesłychanie konkurencyjny. Stąd tak ważny jest nie tylko rozwój zawodowy indywidualnego pracownikafirmy, lecz również wydajna organizacja pracy wieloosobowych zespołów osób zatrudnionych. W takich działaniach warto wspomóc się praktyką jakimi dysponuje doradca zawodowy.

Kto korzysta z usług coacha psychologa?

Wykwalifikowany coach psycholog pomaga rozszerzyć zakres umiejętności danej osoby, przygotowuje ją na nadchodzące wyzwania zawodowe i ewentualne zmiany. Dzięki temu może ona znacznie szybciej nabywać nowe umiejętności, co owocuje lepszymi wynikami w pracy, ale także kreuje szersze perspektywy awansu. Coach ogniskuje swoją uwagę na aspiracjach i zamiarach klienta, zatem sesje z nim każdorazowo są spersonalizowane, zorientowane na wypełnienie określonych zadań. Kto przeważnie korzysta z sesji coachingowych? Są to najczęściej menedżerowie oraz prezesi przedsiębiorstw, którzy chcą rozszerzyć własne umiejętności w dziedzinie zarządzania i organizacji pracy.

Praca z coachem kariery – wstępne spotkanie i poznanie celów klienta

Fundamentem przynoszącej pozytywne wyniki współpracy z doradcą zawodowym, jest gruntowne poznanie klienta. Z tej przyczyny pierwsza sesja z coachem upływa na dokładnym ustaleniu oczekiwań oraz aspiracji klienta, poznanie jego sytuacji zawodowej, umiejętności, najdotkliwszych niepowodzeń oraz najważniejszych zwycięstw zawodowych. Pozwala to ustalić, czy najodpowiedniejszą metoda rozwoju będzie doradztwo czy może coaching oraz wstępnie wybrać częstotliwość i ilość sesji niezbędnych do osiągnięcia zaplanowanych wyników. Rozmowa wstępna nie musi odbywać się z doradcą zawodowym twarzą w twarz – można połączyć się przez komunikator czy też telefonicznie. Po przeprowadzeniu uzgodnionej serii sesji coach opracowuje podsumowanie. Wskazuje w nim, które zamiary zostały osiągnięte, a także czy ewentualnie konieczna jest dalsza praca.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]