Usługi Usługi ogrodnicze

Jak przebiega zakładanie i utrzymanie trawników?

Zielony trawnik podkreśla charakter posesji i prezentuje się stylowo. Na rynku istnieją przedsiębiorstwa, które kompleksowo zajmują się utrzymaniem trawników. Jakie podmioty korzystają z ich pomocy i jakie prace realizują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – życica trwała i wierzchlina łąkowa

Firmy zajmujące się pielęgnowaniem trawników stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich m. in. zarządy zieleni miejskiej, urzędy, firmy prywatne czy ogrody pałacowe, które posiadają ogromne areały przestrzeni. Do ozdobienia trawnika używa się wiele gatunków traw, wśród których wyróżniamy kostrzewę czerwoną rozłogową, życicę trwałą czy Poa trivialis. Bardzo często stosowana jest także trawa rozkładana, która pozwala na błyskawiczne urządzenie estetycznej powierzchni. Jaki rodzaj trawy zastosować? Wszystko uzależnione jest od wielkości działki, oczekiwanych rezultatów oraz rodzaju terenu. Trawa w darni sprawdza się nawet w przypadku pochyłego terenu.

Zakładanie i utrzymanie trawników – rekultywacyjne i wozidła

Podmioty zajmujące się utrzymaniem trawników wykorzystują specjalistyczne narzędzia, które pomagają wykonać wszystkie prace. Wśród nich wyróżniamy m. in. siewniki, wozidła, kosiarki samojezdne oraz wiele innych praktycznych urządzeń. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników odbywają się zdecydowanie szybciej. Niezwykle ważne jest również nawadnianie trawnika, które coraz częściej odbywa się za pomocą automatycznych linii kroplujących. Podmioty zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stracił swój dawny wygląd wskutek przyczyn zewnętrznych, takich jak mróz lub działalność wandali. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczamy można zwalczanie mchów, wertykulację czy nawożenie, trawnik znowu prezentuje się schludnie.