Strony internetowe w sieci Usługi

Hosting na WordPress – na co zwrócić uwagę?

Istnieje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (PHP-Fusion, Quick.Cms, Mambo), jednak niewątpliwie w ostatnich latach większość stron tworzy się o WordPress. Nic dziwnego, gdyż w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet hobbysta zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy posiadają umiejętności postawią na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Dlaczego WordpPress jest obecnie popularny?

Zaledwie 15 lat temu WordPress służył najczęściej jako oprogramowanie, na którym łatwo i ekspresowo można było uruchomić blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów umożliwiających tworzenie na nim coraz bardziej złożonych stron internetowych, a ostatnimi czasy również sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie zatem ten CMS służy nie tylko blogerom, ale w głównej mierze osobom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom firm, a także zarządcom portali społecznościowych. Elementarną zaletą WordPressa jest łatwość jego instalacji, możliwość korzystania z tysięcy szablonów, które pozwalają w mgnieniu oka modyfikować wizerunek strony, oraz dostęp do jednakowo dużej ilości pomocnych wtyczek, wspomagających m.in. w tłumaczeniu stron, tworzeniu kopii zapasowych, usuwaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu prędkości strony, wstawianiu formularzy oraz analizie statystyk wizyt na stronie. Warto podkreślić, iż większość wtyczek i szablonów dostępnych jest bez opłat! WordPress skupia potężną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd też cykliczne aktualizacje systemu usuwające luki w zabezpieczeniach i zapewniające wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak wybrać hosting dla WordPress?

Szukając hostingu strony dla WordPress trzeba powierzyć go dostawcy, który ma usługę specjalnie dla tego CMS. Rekomendowany jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z najnowszymi przepisami dotyczących ochrony danych osobowych i bez ograniczenia transferu. Trzeba zwrócić uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress stosuje szybkie i skuteczne dyski SSD, cyklicznie tworzy backup danych, zapewnia bezawaryjne działanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w przypadku awarii oferuje całodobowe wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest również możliwość zakupu i zastosowania certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie bezpłatnych narzędzi do kontroli działania serwera czy możliwość dodania nielimitowanej liczby kont poczty elektronicznej, a wszystko to w oparciu o klarowny i rozsądny cennik.