Usługi

Gdzie zamówić usługę sprzątania strychów i piwnic?

Niektóre śmieci nie mogą znaleźć się w zwykłym pojemniku na odpady komunalne. Przyczyny tych ograniczeń bywają przeróżne – niekiedy odpady mają za duże wymiary, czasem zabraniają tego wprowadzone w naszym kraju akty prawne. Jak radzić sobie z tymi problematycznymi śmieciami? Należy przetransportować je do gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. We wszystkich gminach musi funkcjonować jeden PSZOK, aczkolwiek w największych miastach możemy czasem wybrać jeden z wielu punktów. Niestety to rozwiązanie wygodne jest wyłącznie dla osób, które mają swoje auto i odpowiednią ilość wolnego czasu. Pozostali słusznie uczynią, stawiając na wynajem kontenera na śmieci.

Remonty i sprzątanie strychów – kiedy zamówić kontener na śmieci?

Podczas wszelkiego typu prac wytwarzane są nietypowe odpady. Zwykle są to renowacje mieszkań oraz przebudowa domu – idzie z reguły o spore ilości gruzu, a także pudeł po artykułach budowlanych. Dzierżawa kontenera okaże się także idealnym rozwiązaniem, jeżeli zamierzamy sprzątać strych – w takim przypadku pomieścimy w nim wszystkie zalegające od wielu lat zepsute urządzenia, zbutwiałe meble oraz sprzęty. Roboty budowlane czy sprzątanie strychów będą jeszcze mniej uciążliwe, jeśli z okna pomieszczania do kontenera podłączymy specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przetransportować odpady bez potrzeby wyczerpującego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Komu zlecić wywóz odpadów i sprzątanie strychów bądź piwnic?

Sprzątanie strychów i piwnic, ale też wywóz różnorodnych śmieci, to usługi oferowane m.in. przez firmę DPR. W ich ramach dostarcza się klientowi kontener o wybranej pojemności, który ten przez okres wskazany w umowie wypełnia odpadami remontowymi lub starymi sprzętami. Kontener jest potem odbierany z posesji, a nagromadzone śmieci przekazywane są do miejsca, w którym zostaną przetworzone zgodnie z aktualnymi przepisami.