Usługi

Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna to jeden z najstabilniejszych chemicznie stopów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje parametry nawet w skrajnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niezauważalną powłokę. Ochrania ona stal przed negatywnym wpływem wielu substancji chemicznych, a także polepsza jej odporność na nieprzychylne warunki. Dzięki tym cechom zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla przemysłu kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do składowania znacznych ilości ukończonych już preparatów, jak i w procesie produkcyjnym. Wymienione wyżej cechy sprawiają, iż zbiorniki ze stali nierdzewnej są też świetnym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w sektorze spożywczym

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często stosowane w rozlicznych przedsiębiorstwach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W piekarniach, gorzelniach czy browarach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego materiału. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się powodzeniem w sektorze spożywczym głównie dlatego, że na tego rodzaju pojemnikach nie powstaje osad, który sprzyja zakażeniu ich zawartości bakteriami bądź dzikimi drożdżami.