Usługi

Dlaczego badania wysokościowe są takie ważne

Na www.testybielsko.pl dowiesz się, jak zamówić badania wysokościowe Bielsko

Psycholog to osoba, o której mnóstwo osób nie ma nazbyt dobrego zdania. Bardzo dużo z nas sądzi, że zajmuje się tylko odkrywaniem relacji swoich pacjentów z otoczeniem. Jak się jednak okazuje, wiedza psychologa stanowi ogromną pomoc przy określaniu predyspozycji do pracy w pewnych zawodach. I tak, badania psychologiczne obowiązkowe są między innymi w stosunku do osób mających pracować na wysokościach.

Badania wysokościowe: co się na nie składa?

Badania wysokościowe tak naprawdę wcale nie różnią się od tych, jakim poddawani są kandydaci na kierowców zawodowych. Podstawą są testy inteligencji, temperamentu, osobowościowe. Ich znaczącym uzupełnieniem są testy aparaturowe, z pomocą których można ocenić chociażby szybkość reakcji oraz zdolność do koncentracji uwagi. Stawiając na testy aparaturowe jesteśmy w stanie określić czy badana osoba w wystarczający szybki sposób zareaguje na to, co wydarzy się w czasie pracy. Do wykonywania tych testów psycholog stosuje takie urządzenia, jak stereometr, aparat krzyżowy i wirometr. To stosunkowo nieskomplikowane urządzenia, które dostarczają szeregu informacji na temat osoby poddawanej badaniu. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa w każdym wypadku obejmują też wywiad psychologiczny. W jego trakcie osoba badana powinna być z psychologiem naprawdę szczera. Zatajanie informacji niczemu nie służy.

Kto może wykonywać badania wysokościowe?

Nie każdy psycholog może wykonać badania wysokościowe. Uprawnionymi do ich wykonywania są ci specjaliści, którzy mają za sobą studia podyplomowe na kierunku psychologia transportu. Posiadają oni tak wiedzę, jak i umiejętności do wykonywania tego rodzaju badań. Badania wysokościowe prowadzone przez psychologa nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania. Należy tylko pamiętać o zabraniu na badanie okularów, jeżeli o konieczności ich noszenia zadecydował okulista.

Dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]