Finanse i rachunkowość Usługi

Biuro rachunkowe i jego oferta

Kierowanie swoją firmą to odpowiedzialne zadanie wymagające wzięcia pod uwagę mnóstwa szczegółów. Przeoczenie nawet jednego z nich może zakończyć się poważnymi reperkusjami. Wśród tych naprawdę istotnych znajduje się prowadzenie księgowości, zatem wiele firm stawia na stworzenie specjalistycznego działu księgowości. Jednak dużo tańszym wyjściem jest wynajęcie biura rachunkowego, znalezienie którego dzisiaj nie wiąże się z żadnymi trudnościami.

Jaką pomoc świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące obecnie na terenie naszego kraju dysponują wyjątkowo pokaźnym wachlarzem usług. Chętnie podejmują się prowadzenia tak księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe zajmują się również obsługą kadrową i płacową. Są w stanie reprezentować firmę przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, fiskusem oraz GUS. Wykonują przeróżne raporty finansowe i oferują konsultacje księgowe. W ich ofertę wchodzi także rejestracja spółek oraz ich zamykanie. Szereg biur rachunkowych rozszerza znacznie swoją ofertę, na przykład poprzez przygotowywanie elektronicznych wniosków do PFRON o dofinansowanie dla przedsiębiorstw decydujących się na zatrudnianie niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego opłaca się zlecić prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Uruchamianie w firmie wydziału księgowości nie jest wyjściem korzystnym. O wiele lepiej jest zdecydować się na zlecenie prowadzenia księgowości firmie zewnętrznej, czyli właśnie do biura rachunkowego. Jest to wyjątkowo zalecane w wypadku małych firm, fundacji oraz stowarzyszeń, gdyż jest to naprawdę bardziej opłacalne , a jednocześnie przenosi odpowiedzialność na zewnętrzną firmą. Dzisiaj odszukanie rzetelnego biura rachunkowego świadczącego usługi na wysokiej nie jest problemem.

Dane adresowe:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]