Technologie Usługi

Audioprzewodniki dla muzeów – proste i przyjemne zwiedzanie

Wizyta w muzeum może zyskać całkowicie nowy wymiar, jeśli zdecydujemy się na audio zwiedzanie. Warto więc dowiedzieć się, czym są audiowycieczki, i przekonać się, co zagwarantuje zwiedzającym użycie audioprzewodnika.

Czym są audioprzewodniki?

Audioprzewodniki dla muzeów to proste w użyciu mobilne urządzenia do zwiedzania, dzięki którym osoba podziwiająca eksponaty otrzymuje w czasie rzeczywistym wiele ciekawych informacji odnośnie interesujących go zbiorów. Z pomocą nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą w sposób interaktywny przeżywać wizytę w muzeum. Wszystkie urządzenia do audio wycieczek cechują się prostym mechanizmem obsługi i wysoką funkcjonalnością. Bez wątpienia dla większości osób odwiedzających muzea doświadczanie wystawy we własnym tempie przy jednoczesnym odsłuchiwaniu narracji o udostępnionych zbiorach, będzie bardziej intrygujące niż konwencjonalne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, aby zwiększyć wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, muszą być dopasowane do potrzeb danego muzeum, a także samego odbiorcy. Nieważne zatem, czy do muzeum trafia pokaźna grupa młodzieży, wycieczka seniorów bądź rodzina z dziećmi – odpowiednie dobranie treści audioguide’a do wieku i profilu zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w przybytku kultury niezapomnianym przeżyciem.

Urządzenia dla audio przewodników – jakie wybrać?

W sprzedaży dostępne są najróżniejsze audio przewodniki turystyczne, dlatego dobór najlepszego urządzenia do zwiedzania może być dla niektórych kierowników muzeów problematyczny. Niewątpliwie powinno się zwrócić uwagę na to, czy firma, która oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość ułożenia nietuzinkowego scenariusza edukacyjnego. Ważna jest również dostępność treści w innych językach. Przykładowo, rodzimej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia zwiedzającym muzeów możliwość skorzystania z nagrań w kilku językach.